Všichni jsme nahraditelní

Kolegové ve firmě se dělí do několika skupin. Ti, co pracují a nevykládají o tom, potom ti, co pracují také, ale pořád o tom všude vykládají a potom jsou ti, kteří moc nepracují, ale umí o svém trošku práce vyprávět, jako kdyby pracovali nepřetržitě. Kolem sebe mám v práci všechny tyto typy kolegů. Sama za sebe můžu říct, že patřím do skupiny, že pracuji hodně, ale nikde o tom nevyprávím. Příjde mi divné běhat s každým splněným úkolem za ostatními a zdržovat je vyprávěním o své práci. Někdy je toto „neprodávání“ své práce na škodu, protože potom nikdo nemá představu, co všechno moje práce obnáší. Ale pro mě je důležité, že to, co mám svěřené do svých kompetencí, prostě a jednoduše funguje.Kolegyně kolem mě, ty co pracují se mnou v týmu, jsou mi podobné. Pracují, usmívají se, když za námi někdo příjde do kanceláře a svou práci odvádí skvěle. Ve vedlejších kancelářích jsou kolegyně, které pracují hodně, to jim nemůžu popřít, ale pořád o sobě mluví, kolik toho mají, jak jsou nejdůležitější pro firmu a že toho víc už neunesou. Chápu je, že jsou přetížené, ale kdo v soukromém sektoru není. Já jsem také často unavená ze svých povinností, že nevím, co dělat dřív, ale i já i ony to vždycky zvládneme. Jen já o tom nemluvím.

Při rozhovoru s takto unavenými kolegyněmi mám vždycky pocit, že asi pracuju málo. Přitom jen o své práci tolik nemluvím.

Třetí extrém je kolegyně, která nestíhá věčně a dokonce běhá po chodbě, aby stíhala. Příjde mi to vtipné, nikdy nic tak nehoří, aby si člověk nedošel v klidu na jídlo nebo na toaletu.

Někdy je neustálá negativita kolem sebe neúnosná. Byla bych ráda, kdyby i ti, kteří pracují podle jejich informace nejvíc, nahlédli pod ruce těm, kteří pracují stejně a jen to neumí prodat. Neustálé stěžování si, jak je jejich práce náročná, už se prostě nedá unést. Všude se píše, že se člověk nemá nechat ovlivňovat negativitou ostatních, ale jednou ta kapka únosnosti přeteče a je lepší odejít.

Podle mě je ve firmě týmová práce důležitá a je zapotřebí si uvědomit, že jeden bez druhého nezvládneme nic. Proto i vyzdvihování jedněch na úkor druhých se mi nelíbí. Z řetězce nemůže vypadnout ani jeden článek, aby to fungovalo všechno dobře. Ale zase na druhou stranu, všichni jsou nahraditelní.

Julie

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat