Low Carb není dieta, ale životní styl

Za pár dnů to bude rok, co jsem na vlně nizkosacharidového stravování a musím říct, že je to pro mě až neuvěřitelné. Nejen, že mě to i po tak dlouhé době stále baví, výsledky jsou vidět a navíc, nedostavil se žádný jojo efekt. Samozřejmě, že jsem se celý ten rok snažila jíst podle low carb (LC) pravidel, ale občas jsem zhřešila. Ono to je totiž občas i prospěšné.

Kdo se chystáte začít, doporučovala bych se přihlásit do jedné ze skupin  na facebooku. Já jsem v několika skupinách. Je tam hodně inspirace pro vaření, manuál s povolenými potravinami a v dané komunitě je asi 10000 lidí. Jsem tam od počátku tohoto stravování. Největší, ta o které píšu výše, je to „Nízkosacharidové LOWCARB) stravování“. ta je asi nejrozšířenější a najdete v ní spoustu rad. z vlastní zkušenosti vím, že tam není dobré vkládat moc příspěvky. Skoro deset tisíc členů pod závojen anonymity umí být pěkně jedovatých. Mě vyškolik příspěvek, kde jsem dala fotky kokosové rolády a na jedné byl uprostřed banán. Ještě jsem k té fotce napsala, že to je pro rodinu, kteří nejsou LC. No a takovou smršť komentářů jsem nečekala. Dost mě to odradilo, že tam už nic nedávám :-).

Smysl LC stravy je, že vynecháte ze svého jídelníčku mouku, cukr a sacharidy v přílohách. Mně to naprosto vyhovuje. Z počátku jsem měla kvůli nedostatku cukru trochu bolesti hlavy, jak tělo přecházelo do ketózy, ale to potom přešlo. Dle studií se tělo v ketóze přenastaví a nepotřebuje cukr. Vlastně začne brát energii z vlastních tuků a i mozek bez cukru funguje. Strava pomáhá na zlepšení pleti, ekzémů, krevního tlaku a velké snížení váhy.

Do receptů vložím všechny své roční kuchařské výtvory, protože ve skupině často lidé nedědí, jak má vypadat jejich denní jídelníček.

Váda se mi po půl roce zastavila. Nevadilo m ito, ale protože chci zhubnout ještě 5 kg, musela jsem něco změnit. A to bylo to, že jsem přidala denně procházky se psy. Zvýšila jsem výdej a funguje to.

držím palce i vám, je to všechno o přepnutí v hlavě. já jsem také začala ze dne na den a baví mě to. není to dieta, je to životní styl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat