Jaro! Kde jsi?

Teprve vloni jsem se stala vášnivou zahradnicí. Slovo vášnivou prostě musím použít, protože jsem se do práce na zahradě doslova zamilovala. Dneska, kdy je za okny mráz, mě představa sluníčka a práce na zahradě úplně hřeje na duši. Strašně moc se těším, až bude možné vzít náčiní a jít pracovat na skalku. Až bude zase vonět posekaná tráva, budeme pálit oheň na zahradě a sedět venku dlouho do večera.

Dřív jsem nechápala, když mi kamarádka říkala, že půjde s láskou přerýt celou zahradu, než aby pracovala doma. Mě chuť do práce doma neopustila, ale jak vysvitne sluníčko, táhne mě to ven. Při sázení kytek nebo zalévání záhonů se odreaguju úplně od všech starostí. Vylepší se mi jakákoliv špatná nálada, protože ta práce má smysl.

Život se zahradou je úžasně pestrý. Střídání ročních období najednou vnímám mnohem víc, baví mě každý den roku. I zima má své kouzlo. Je to čas pro odpočinek pro mě i pro kytky. Ten pocit, že se všechno z jara probouzí, začíná nový koloběh přírody, je pro mě fascinující.

začala jsem odebírat časopis o zahradě. zatím jsem zahradnice amatérka, ale kupodivu všechno roste. Dokonce víc než u souseda, který je zahradník profik. Uvidíme, jestli až budu víc zkušená, přestane mi to tou samou péčí růst. Ale beru to tak, že ne všemu se musí na naší zahradě dařit. Tak holt budu pěstovat něco jiného.

Letos plánujeme postavit skleník. těšim se, že budeme mít hodně zeleniny a vlastnoručně vypěstované.

Tak už aby zima skončila a začalo jaro.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat