Zbavte se lidí, co vám ubírají energii

Na Facebooku mám založený profil už pár let a to jenom proto, že jsem ho potřebovala ke své práci. Za ty roky se mi nabídlo do přátelství několik spolužaček ze základní školy, ze střední i z vysoké. Dokonce i ze školky si mě našla Zuzka, se kterou jsem si vždycky hrála s kočárkama. Přidala jsem si je všechny ráda, pár lidiček jsem sama vyhledala a bavilo mě občas mrknout, co právě dělají.

Mám občas pocit, že bych si měla projít svou skupinu přátel a udělat čistku. Většinou mě to napadne, když mám takovou meditační náladu. Projdu si to a lidi, kteří nejsou mými přáteli ve skutečnosti, prostě smažu.

Nedávnou jsem odmázla jednu známou, která se mnou pořád soupeřila. Myslím pracovně. Nebylo to vůbec upřímné a ona pořád měla pocit, že mi musí něčím konkurovat a navíc mě předehnat. To ale přeci přátelství není. Dříve jsme si skvěle rozumněly, máme stejný styl humoru, ale rozešly se naše cesty pracovně, nemáme si co říct ani mimo práci. Asi se teď diví, že ji nemám v přátelých, ale mně se neskutečně ulevilo.

Facebook považuju za skvělou věc, co se týká třeba zájmových skupin, ale trávit na něm moc času není dobré ani pro psychiku, ani pro mě :-).

Možná to zní někomu arogantně, takhle mazat lidi z přátel, ale proč být napojený na někoho a kazit si jím náladu. To je prostě život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat