Low Carb recepty – Tvarohové pečivo – chléb/houstičky

Při změně stylu stravování se mě každý ptá, co tedy jím, když mám chuť třeba na chleba. odpověď je jednoduchá, upeču si chleba podle pravidel LC. Musím se přiznat, že jsem jich zkoušela opravdu velké množství a nejvíc mi asi chutná jogurtový a tvarohový. Dnes mám pro vás recept na tvarohové pečivo.

Tvarohové pečivo – chléb/houstičky

Nákupní lístek: tučný tvaroh, 2 vajíčka, 3 PL (polévkové lžíce) Psylia (vláknina, kterou seženete kdekoliv v lékárně), 4 PL chia semínek, 2 PL kokosové mouky, 1/2 prášku do pečiva, 2 špetky xantanové gumy (lze objednat na internetu), šptka soli.

Postup: nejdříve smíchejte chia semínka s tvarohem a nechte cca 1/2 hodiny nabobtnat. Poté vmíchejte vajíčka. Vedle v misce smíchejte Psylium, kokosovou mouku, prášek do pečiva a xantanovou gumu. Po nabobtnání chia semínek smíchejte vše dohromady a utvořte buďto pecen chleba nebo malé houstičky, jako mám na fotografii. takto vytvořené těsto dejte péct do trouby na pečícím papíře na 50 minut na 180 stupňů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat