Bude to kluk – já vím…

Jestli budete mít kluka nebo holčičku – o tom se spekuluje skoro celé těhotenství. Podle tvaru a velikosti bříška, podle krásy nastávající maminky, prostě se celých devět měsíců nemluví o ničem jiném. Ale už jste si zkoušeli něco podobného jednoduše spočítat? Já jsem to udělala a vyšlo mi to, mám doma holčičku i kluka.

Podle stáří krve v těle maminky nebo tatínka při početí miminka. Tak se této metodě výpočtu říká. Krev se prý v těle mění po sedmi letech a pokud má při početí obou miminek vždy starší krev maminka (jeden z rodičů), měly by být děti stejného pohlaví. Je jedno, jestli jsou to dva kluci nebo dvě holčičky, ale musí být stejného pohlaví. Jde tady tedy o určitou shodu. Takto si mohou rodiče jednoho dítěte vypočítat pohlaví druhého. No, ukážeme si to na příkladu :o).

Zkusím vypočítat jedné své sestřenici, jestli její třetí miminko, které čekají, bude třetí holčička nebo to bude konečně kluk, po kterém tolik s manželem touží.

Napište si vedle sebe do sloupečku roky narození obou rodičů. Na našem příkladu tedy budu mít vedle sebe napsány roky 1973 u sestřenice a rok 1970 u jejího manžela. Teď si pod oba letopočty pište ročníky vždy o sedm let vyšší. Takže pod ročníkem 1973 budu mít čísla: 1980, 1987, 1994, 2001 a 2008. Pod ročníkem 1970 budu psát 1977, 1984, 1991, 1998 a 2005. Jejich nejstarší dcera se narodila v roce 1995, ale počatá byla v roce 1994. Tady si početí jednoduše vypočítejte odečtením devíti měsíců od narozenin dítěte :o).

Podíváte-li se vypsané tabulky, měla v roce 1994 její maminka zrovna novou krev a tatínek měl 3 roky starou krev – tedy starší než maminka. Teď to zní jako slovní úloha v matematice, ale pokračujte se mnou dál.

Druhá dcera se jim narodila v roce 2004, počatá byla v roce 2003. I tady má starší krev opět tatínek. Jeho krev byla 5 let stará a maminčina Jen 2 roky. Takže opravdu platí, u obou dětí měl starší krev tatínek a děti jsou stejného pohlaví. Opakuji, že tady nezáleží na tom jakého.

Třetí miminko bylo počato letos v roce 2006 a tady má podle tabulky poprvé starší krev maminka. Je tu tedy obrat. Měl by to být jejich vysněný kluk. Teď už si jen počkáme, až jim lékař při ultrazvuku potvrdí náš výpočet.

Karry

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat