Zahrajte si na malíře

Aby se děti v pokoji cítily hezky a rády si v něm hrály, zahrála jsem si na malíře pohádkových postaviček a výsledek mě mile překvapil. Nejsem nijak výtvarně nadaná, ale nakreslit třeba Krtečka ve zvětšené podobě jsem podle knížky zvládla. A vy to zvládnete také. Vaše děti vám za ten pocit, že mají pokojíček jako z pohádky, určitě dají velkou pusu.

Nejdříve si připravte předlohy, podle kterých budete tvořit. Já jsem si vybrala oblíbené postavičky z pohádek a tak máme na stěnách motýla Emanuela s makovou panenkou, včelku Máju, Krtečka, Rumcajse a Cipíska a ještě sluníčko s mráčkem. Na čtvrtku o velikosti A3 si načrtněte zlehka obrys a pak už jen domalujte celou postavičku. Ani já jsem se neobešla bez gumování a překreslování, chce to hlavně trpělivost :o).

Když jsou postavičky hotové, vyberte si v pokoji místečka, kam to budete chtít dát. Na spodní stranu nalepte kousky izolepy a můžete lepit. Na zdi izolepa drží docela dobře. Kdo chce, může obrázky přichytit pomocí připínáčků.

Celý pokojíček se touto výzdobou zútulnil a děti byly vážně nadšené. S mladším synem hrajeme hru, kde všude je Krteček, protože toho máme v pokojíčku opravdu hodněkrát.

Když se vám obrázky povedou, nebojte se je nafotit a poslat k nám do redakce. Rádi ukážeme ostatním čtenářům, jak jste šikovné.

Karry

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat