Pobyt ve tmě

V dnešní uspěchané době se lidé snaží nějakým způsobem najít v sobě klid a dostat se čímkoliv do pohody. Moje neteř Andy vyzkoušela pobyt ve tmě, kde jste zavření v malém prostoru jedné místnosti (nejčastěji chatičky). Musí to být zvláštní pocit. Jaký, to mi Andy řekla při jedné návštěvě. O pobytu ve tmě jsem si toho přečetla docela dost, zajímalo mě, jak to probíhá, co tam člověk smí a nesmí dělat, zda musí být pouze sám nebo může sdílet tmu s někým jiným. Andy ztrávila týden ve tmě se svým přítelem, který ale po třech dnech pobyt vzdal. Možná proto, že pro to nebyl tak nadšený jako moje neteř nebo to prostě už dělat nechtěl.
Podle popsiů i jiných lidí jste opravdu v úplné tmě. Je prý zvláštní si zvykat chvilku na to, že nic nevidíte. Oči koukají do tmy a nevidí ani obrysy věcí. Říkám si, kdybych byla doma ve známém prostředí, dá se myslí si nevidící obrysy vykreslit. Ale tam, kde jsem poprvé, těžko něco uvidím z fantazie. První tři dny, kdy s neteří ještě byl její přítel, toho spolu hrozně moc probrali, popovídali si úplně o všem, co je kdy mezi sebou trápilo. Potom už ale bylo zapotřebí, aby přítel odešel. Vystoupil tedy ze tmy a Andy zůstala sama. V úplné tmě je prostor pro úplně všechny myšlenky, co proudí člověku hlavou.

Pro správně provedenou metodu tmy je zapotřebí, aby člověk nedostával třeba pravidelně jídlo, protože jedním z „úkolů“ tmy je, aby mysl ztratila přehled o čase. Proto by ani neměly být slyšet žádné zvuky. Prý ale po delší době v tichu a tmě člověk začne slyšet i zvuky, které normálně neslyšel. Třeba téct potok v dálce. Je to asi tím, že tělo vynechá zrak ze skupiny vjemů a posilní jiný vjem. Já třeba mám horší vidění na dálku už od dětství, ale slyším zvuky jako netopýr :o). Které ostatní neslyší.

Zajímalo mě, jak to chodí třeba s jídlem. Většina lidí chodí do tmy někam, kde na to mají prostory a jsou to cizí lidé. Mně osobně by vadilo nevědět, co dostanu k jídlu a až ochutnáním zjistit, co přesně to je. Jídlo je podáváno také ze tmy. Jak přesně ale nevím.

Pobyt bez světla má uspěchané mysli pomoci najít klid, najít rovnováhu a uspořádat si myšlenky. Já osobně si myslím, že to není asi špatné, ale podstoupila bych to spíš ze zvědavosti na maximálně 3 dny.

Pokud máte někdo podobnou zkušenost, napište nám o tom na karry@email.cz.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat