Bábovky

Knížku Bábovky od spisovatelky Báry Třeštíkové mi doporučila kolegyně. Těšila jsem se na knížku asi 14 dní, než jsem se k ní dostala. Začátek nkížky byl pro mě doslova zážitkem. Abych byla přesná, první tři příběhy z dvanácti mě moc bavily. Zajímavá zápletka ze života. Ale po třech kapitolách jsem měla chuť knížku odložit.

Příběhy byly rozdělené podle jmen hlavních postav, ale přišlo mi to zamotané opravdu dokonale. Kdo by si chtěl přečíst knížku u které se nemusí přemýšlet, neměl by sahat po Bábovkách. Jedna postava se prolíná svým příběhem v ostatních a pokaždé je náhled z jiného úhlu. Zase se musí autorce nechat opravdu mistrně vychytané prolnutí mezi osobami.

Mně asi nejvíc vadilo to, že jsem se chtěla knížkou odreagovat a negativní motivy postav mě ladili spíš do špatné nálady. Také hodně záleželo, kdy jsem to četla. Po ránu o víkendu bych na knížku znova nesáhla. Ale jako večerní čtení to špatné nebylo.

Nakonec jsem knížku neodložila, ale dočetla ji do zdárného konce a jsem ráda, protože by mě mrzelo, že nevím, jak to dopadne. Příběhy zůstávají víceméně otevřené na domyšlení si čtenářem.

Julie

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat