Život s rakovinou

„Mám rakovinu.“ Takhle krátká věta komplikuje lidem život na pěkně dlouhou dobu. Diagnoza, kterou si nikdo nepřejeme nikdy slyšet, se v poslední době opakuje čím dál častěji. I já jsem se před pár měsíci setkala s rakovinou takto zblízka. Své smutné tajemství mi prozradila sousedka Kristýna, kterou mám ráda. Je milá, starostlivá, prostě hodný člověk. Jak mi sama začala vyprávět, myslí si, že ji rakovina postihla proto, že se celý život nevěnovala sama sobě a nedopřávala si potřebný klid k harmonizaci duše i těla.Dnes ráno jsem ji potkala, jak se chystala na svou několikátou chemoterapii. Už absolvovala operaci a nyní několik týdnů chodí na „chemošku“. Není zhroucená, nepláče a ani nezazlívá celému světu, proč to postihlo zrovna ji. Možná má takový pozitivnější přístup proto, že její blízká kamarádka prodělala úplně stejnou formu rakoviny před časem a tu to psychicky položilo. Od sdělení diagnozy jen plakala, vůbec nežila normální život, jen měla v sobě strašně moc nenávisti ke všem, kteří byli zdraví. I když se z nemoci nakonec dostala a porazili ji, zůstala negativní. Neumí se už radovat ze života, nikam nechodí a je zapšklá. Kristýnka to má naopak. Začala jíst zdravá jídla, pije zeleninové šťávy a snaží se si živto užít. Pečuje o svou krásnou zahradu, navštěvuje ji spousta přátel. V období chemoterapie ví, že bdue hodně unavená a upravuje si tak život. Už jí začaly růst znova vlasy a mně se tak líbí. \vypadá roztomile a to jsem jí i řekla. Proto se přede mnou nebojí chodit bez šátku.

Podle mě je důležité před lidmi, kteří mají rakovinu, nebát se o tom s nimi mluvit. Často se jí ptám, jak se má a jak je na tom s energií. Ráda se s ní směju a je fajn, když je jí fajn.

Blízkost této nemoci mě zasáhla hodně, je mi to líto. Ale vím, že i když je to nemoc zákeřná, může se s ní dát žít. Proto, až budete ve svém okolí mít někoho nemocného, mluvte s ním, ale nelitujte ho. Dotyčný má hodně starostí sám se sebou a chce od vás normální přístup. Tak mi to alespoň řekla Kristýnka.

Přeju jí, aby to zvládla a budu se jí snažit pomáhat. Je to fajn ženská, zaslouží si, aby nemoc porazila. Držím ti palce, Kristy.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat