Už mě nemiluje

Znáte tu historku, kdy se muž ráno probudí vedle své manželky a při pohledu na ni si uvědomí, že má jeho žena moc velký nos. Ona se ale nijak nezměnila, vždycky měla větší nos, jenže jemu to nikdy nevadilo. To se jen změnil jeho pohled na ni – přestal ji milovat.

Jednou za mnou do poradny přišla paní ve středním věku. Vypadala upraveně, sebejistota z ní ale nevyzařovala. Při mluvení se mnou pořád těkala očima po místnosti a upravovala si límeček u halenky. Po chvilce mluvení o všem možném, jsme se dostaly k problému, proč za mnou vlastně přišla.

Začala nesměle, ale sama se dopracovala k závěru, že ji její muž přestal milovat. Ptala jsem se, jak to poznala a co přesně ji k tomu vede, že si toto myslí. Vyprávěla mi, jak se s manželem před patnácti lety seznámila, jak ji doslova nosil na rukou. Stále ji nosil malé dárky, říkal jí, jak je krásná. V současnosti neprobíhají ani dárečky ani komplimenty. Její manžel tak nějak ustrnul. Ke spokojenému životu mu stačí teplá večeře a dobrá kriminálka v televizi. Už se nepotřeboval tulit, povídat si ani se aktivně podílet na pohodě domova. Chápala jsem, že to paní stresovalo.

Současná situace doma ji natolik svazovala a stresovala, že začala hledat chyby na sobě. Napadalo ji, jestli moc neztloustla, nezestárla v obličeji nebo jestli se v něčem jiném nezměnila. Ujistila jsem ji, že vypadá stále dobře, pečuje o sebe a to je vidět. Jen ztratila své sebevědomí. Pokud totiž pochybuje ona sama o sobě, manžel to může vycítit a aniž by něco řekl, přistoupí na tuto hru se svou ženou.

Ptala se ho stále, jak se mu líbí? Ano. Z toho zřejmě dospěl k názoru, že ona sama o sobě pochybuje a začal přemýšlet, proč to tak jeho žena dělá. Zaobíral se víc věcmi, které by se jí samotné nemusely na sobě líbit a přehlédl věci, které se mu na ní líbily. Z toho zřejmě vznikl onen kruh plný pochyb o sobě samotné i o manželově lásce.

A jako jsem jí dala na závěr radu? Naprosto jednoduchou – aby měla ráda sama sebe a potom ji bude mít rádo i okolí.

Natty

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat