Rituály do pohody

Rychle vstát, vyčistit zuby, vysprchovat, učesat, vzbudit děti a dělat snídani. Teď o prázdninách je to sice o trochu menší shon než ve školním roce, tedy alespoň pro mě, ale stejně už jen napsaná ta slova takto za sebou nevyvolávají pocit harmonie a pohody. Nevím sice, jak na tom jste vy, ale já když nastartuji svůj den hned po ránu špatně, těžko se dostávám do pohody během dne. Naštěstí se dá dobrá nálada a chuť do celého dne lehce načerpat z malých rituálů.

Také o vás někdy někdo řekl, že jste vstávala (s prominutím) zadkem napřed? Pokud nejste vyjímka, co je stále dobře naladěná, ať se děje cokoliv, určitě se také někdy vzbudíte naštvaná a ani vlastně nevíte proč. Potom už stačí onen kolotoč v rychlosti okolo rodiny a máte zaděláno na bezva špatný den.

Ranní káva:milujete kávu s mlékem a dvěma cukry, ale nestíháte si ji ráno uvařit natož vychutnat? A co vám v tom brání? Pokud je to jen nedostatek času, protože kolem vás už pobíhají ratolesti, můžete to vyřešit. I když můžete spát podle toho, do kolika spinkají vaši andílci, zkuste si nařídit budík na dobu, kdy budou ještě spát. Budete tak vstávat podle svého gusta a až budete dopíjet kávu, vzbudí se teprve děti. Uvidíte, že vás nerozhodí ani jejich bitka o umyvadlo na čištění zoubků.

Ranní sprcha: když přecijen nestihnete vypít svou kávu, můžete před dětmi na chvíli „zmizet“ do sprchy. Samozřejmě, že si sprchu vychutnáte jen v případě, že budou děti hodné a nic se jim nestane. Taj jim zkuste slíbit, že jim napustíte vanu plnou pěny hned, co vylezete vy. Tím je zabavíte a ještě získáte chviličku pro sebe, až se budou koukat. Stihnete se namalovat a příjemně naladit na pohodový den.

Ranní cvičení:zní to sice pro někoho přímo neharmonicky, hned po ránu cvičit, ale opravdu stačí pět minut a máte tak rozprouděnou krev v těle, že si na spánek ani nevzpomenete a ještě budete plná dobré nálady a energie na celý den. Co si trochu zaskákat přes švihadlo, udělat pár dřepů? Chce to jen začít a až si na to zvyknete, nebudete chtít po ránu odejít z bytu bez cvičení.

Tak přeji klidná rána a hezké dny!

Alča J.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat