Vůně domácího chleba

Bytem se line vůně domácího chleba, který se právě dopekl a je ještě krásně horký. Nakrájím ho na tenké plátky a potřu máslem… Asitak nějak si představuju takovou tu domácí pohodu. Manžel věděl, že chci už dlouho pekárnu na chleba, tak mi ji nedávno přinesl jako překvapení. Měla jsem radost. Když jsem upekla svůj první kousek, byla jsem nadšená ještě víc. Opravduto nádherně voní celým bytem. Pokud pekárnu nemáte, zvládnete to i bez ní, i když je to malinkato zdlouhavější. Tak pojďte na to!

Nákupní lístek: 500 ml vody, 500 g hladké mouky, 10 g sušeného droždí, 1 a 1/2 lžičky soli, 1 a 1/2 lžičky cukru, 200 g pšeničné krupice hrubé, kmín

Postup: do vnitřní nádoby pekárny nalijeme nejdříve vodu, poté přidíme droždí, sůl a cukr a potom mouky a kmín. Nastavíme příslušný program a necháme péct. Doba pečení i kynutí je cca 3 hodiny. Během zpracování těsta pekárnu nikdy neotvíráme, těsto by splasklo. Pokud pečete bez pekárny, vypracujte těsto, dejte ho na teplé místo vykynout a potom utvořte bochánek a dejte péct do trouby asina hodinu a půl. Hotový je ve chvíli, kdy je kůrka zlatá.

Dobrou chuť!

Karry

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat