Přesčasy nejsou problém

Pořekadlo – Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají – je krásně pravdivé. Stejně tak ale platí, že když se chce někdo nechat zaměstnat, namluví toho na přijímacím pohovoru až, až. Já mám za sebou hodně přijímacích pohovorů, kdy naši budoucí zaměstnanci opravdu naslibují i hory s horákama :o). Při dotazu, zda jim nevadí být někdy v práci déle, se všichni dušují, že nevadí a že budou dělat tolik hodin, kolik bude potřeba.

Jenže ouha, kolegyni jsme přijali, první rok se zaučovala a byla ráda, že práci stíhala v normálním čase a čas navíc v práci byla. Jenže se už zaučila, cítí se na své pozici už dobře a tak jsou přesčasy problém. Najednou odkládá tužku s úderem konce pracovní doby a na přesčas se tváří, že nechce práci obětovat všechen čas. Já také nepatřím k těm zaměstnancům, kteří jsou v práci od rána do večera, ale nějaký čas navíc v kanceláři jsem.

Práce je důležitá, i pro mě, ale nedávám jí všechen svůj volný čas. Kolegyně mě ale jen udivuje, jak na začátku byla štěstím bez sebe, že má práci a dnes, po roce, už nic navíc dávat nehodlá. Říká se, sliby – chyby. Tak až budete někde na pohovoru, slibte jen to, co budete chtít dělat, protože to působí účelově. Slíbit něco, co se nedodrží.

Natty

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat