Na sklo krbových kamen

Už přes rok topíme doma krbovými kamny. Oheň za sklem působí krásně uklidňujícím způsobem, dokonce se musím přiznat, že se občas těším na to, až bude sychravo a bude pršet. Protože to znamená pro mě znamení, že se bude zase krásně topit v krbu. Ani nadchzející období studenější části roku mi nevadí. Jenže, aby byl dojem ze ohně dokonalý, musí na něj být přes skleněné dveře vidět.

Už před nákupem krbu jsem si různě četla návody na čištění skla na dveřích. Všude doporučovali různé přípravky, bez kterých se nikdo neobejde, pokud chce topit pravidelně. Cenově se všechno pohybovalo v řádech stokorun. Všeobecně moc nevyznávám používání chemie v domácnosti k čemukoliv, proto jsem šla hledat „babské rady“ a jednu naprosto jednoduchou jsem našla. Na očouzené sklo krbových kamen stačí úplně jednoduše horká voda, jar a drsnější strana houbičky na nádobí. Namočíte houbičku, dáte na ni vrstvu jaru a můžete drbat špínu. Pouští úplně všechno, co nepustí, nechte chvíli navlhčené a po 10ti minutách to jde také.

Sklo mám tedy pořád čisté. Hlavně si dejte pozor, abyste nikdy neotřeli vnitřní stranu skla vlhčenými ubrousky, protože to, čím jsou napuštěné, se na skle při prvním topení zapeče a dolů to už nejde. Kolegyně z práce to tak udělala a má okno stále matné.

Tak přeji hezkou pohodu u krbových kamen a krásně průzračný pohled do ohně…

Natty

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat