Kouzlo starých domů

Před časem jsme se přestěhovali a mě na novém místě vždycky fascinuje, jak je plné krásných starších domů. Dříve, když byly děti malé, chodila jsem po okolí našeho bytu s kočárkem na poznávací procházky. Bavilo mě se vydat neznámým směrem, kde jsem ještě nebyla. V novém prostředí nového bydliště se mi tyto možnosti teprve otevírají a tak se těším, až vyrazím. S dětmi už nechodím, jsou téměř dospělé, ale bezva parťákem mi je náš pes.Nedaleko nás je jedna opuštěná starší továrna. Její historii znám dobře, pořád se o jejím působení psalo a navíc tam kdysi pracovala manželova babička. Chodím teď kolem ní na procházky a baví mě pozorovat zmavá okna, za kterými dříve byl život, kde lidé trávili spoustu času. Představuju si, jakoby někdo mávnul kouzelným proutkem a za okny se zase rozezněl život. Možná mám tuhle představu díky filmu Titanic, kdy Kate schází po schodišti, kde je všechno nádherné a je tam prostřih do zrezivělého pohledu na loď hluboko na dně oceánu. Mám podobný pocit u té továrny. Možná bych se chtěla vrátit v čase a vidět chvíli lidi, kteří tam pracovali.

Každý dům má své tajemství, z každého domu vyzařují jeho prožité příběhy rodin. Kouzlo starých domů je pro mě tajemstvím, které si mohu pouze domýšlet. Představuju si, kdo tam mohl kdy žít a jak.

Karry

One Response to Kouzlo starých domů

  1. Ahoj Karry,
    taky miluju staré domy a jejich příběhy, kterými jsou opředeny. Když jsem jako malá jezdila k babičce, cestou k ní byl jeden opravdu nádherný starobylý dům, který měl opravdu kouzlo starých časů, byl porostlý břečťanem a přesně, jak píšeš, taky jsem si představovala, jak tam asi žila nějaká rodina začátkem minulého století. Ten dům pak někdo koupil a celý zrekonstruoval, což mu úplně vzalo to kouzlo, ale v mých vzpomínkách pořád vidím tu jeho původní podobu. Před očima stále mám jedno krásné zimní odpoledne, kdy hustě chumelilo, venku se stmívalo a ten dům skrýval všechny svoje vzpomínky pod rouškou sněhu a přicházející tmy.
    Díky za hezký článek, který mě na tuhle vzpomínku přivedl :o)
    M.

    Permalink

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat