Je načase začít číst a pít kávu

Knížky mám moc ráda a baví mě si vybírat, co budu číst. Ten, kdo knížky nečte, se podle mě ošizuje o něco mimořádného. Na stránkách příběhů se dá prožít dobrodružství, láska, bolestné prožitky hlavních hrdinů i sdílet jejich štěstí. Mě provází radost z knížky už od počátku, od samotné návštěvy knihovny nebo knihkupectví.

V poslední době se mi daří si vybírat knížky přesně podle svého vkusu. Baví mě příběhy žen, které zažily třeba rozchod s partnerem nebo se snaží něco ve svém životě měnit. Je to pro mě inspirativní. Poslední knížku, co jsem četla, jsem dostala na doporučení od nejlepší kamarádky a stálo to za to. Příběh starší ženy, kterou opustí manžel kvůli mladšímu modelu a ještě přijde o práci, mě bavilo číst. Název knihy je Pomsta ženy středního věku. Její recenzi si můžete přečíst v rubrice Relaxace.

Co opravdu nemám ráda, to jsou knížky, které mi někdo „nutí“. Tedy přesněji už ze zásady nečtu něco, o čem všichni mluví, jak je o boží. Musím mít trochu odstup a přijít si na kvalitu příběhu sama. Dotazy typu – a jak se ti líbilo, když se sešli tajně po tom rozchodu? – to mě nebaví.

Líbí se mi představa skupinky lidí, kteří společně každý čte stejnou knížku a potom o tom diskutují. Ale ne přes sociální sítě, to ztrácí kouzlo. Chtěla bych patřit do skupiny lidiček, kteří se scházejí někde v kavárně za účelem diskuse o knížkách.

Mám od Vánoc krásnou knížku s kouzelným názvem „Šťastní lidé čtou a pijí kávu“, je tedy na čase začít číst a pít kávu.

Julie

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat