Jahodové knedlíky jako od maminky

I když jahody na zahrádkách už dávno nerostou, dostala jsem chuť na jahodové knedlíky. Zašla jsem do obchodu pro jahody a druhý den jsem se do toho pustila. Knedlíky se povedly a chutnaly skvěle.

Nákupní lístek: 30 g tuku (i oleje), 200 g tvarohu, 500 g hrubé mouky, 1/2 l mléka, 2 vajíčka, špetku soli, 1 konzervu jahod, cukr moučku nebo kakao na posypání

Postup: z tuku, tvarohu, mouky, mléka, vajíček a špetky soli vypracujeme hladké těsto. Rukou odebíráme těsto přibližně ve velikosti pingpongového míčku, vytvarujeme v dlaních na placku a do sředu dáme jednu jahodu. Pečlivě zabalíme a pohlídáme si, aby nikde nezůstala štěrbina. Do vroucí, mírně osolené vody, dáváme pomalu lžící jeden knedlík za druhým a občas promícháme. Knedlíky jsou hotové, když všechny vyplavou k hladině. Můžete zkusit pro kontrolu jeden rozkrojit vedle na talířku. U jahody nesmí být lepivé těsto. Na talířích knedlíky rozkrájíme, posypeme cukr moučkou nebo kakaem a zalejeme šťávou z jahod. Nahradíme tak máslo, které třeba dětem moc nechutná.

Dobrou chuť!

Karry

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat