Horký ocet v koupelně

Vždycky jsem si přála mít sprchový kout se skleněnými stěnami, protože se mi líbí ta průhlednost stěn. Také mě fascinovalo, jak takový kout doladí dojem z koupelny. Dnes už takový sprcháč máme a já si to užívám. Máme velkou hlavici, která je sice skvělá, ale voda z ní stříká na všechny strany. To samozřejmě zanechává skvrny vodního kamene a sklo je takové kalné.

Už jsem ten vodní kámen několikrát čistila speciálními drahými přípravky a krásně to pustilo. Ale minule mi přípravek došel a měla přijít návštěva, takže pro nový bych zajet nestihla. Vzpomněla jsem si na radu své babičky, že všechno dříve dělala octem a taky se žilo v čistotě. Tak jsem si napustila rozprašovač horkou vodu, skoro až vařicí a do ní jsem dala ocet. Poměr 1:10. Tuto směs jsem nastříkala na stěny sprchového koutu a nechala to chvíli působit. Potom jsem drsnější stranou houbičky smyla s trochou saponátu vodní kámen a vysušila suchým hadrem.

Výsledek je opravdu úžasný, úplně stejně čisté jako s drahým přípravkem. Takže už budu používat ocet na čištění.

Před pár lety jsem dávala jednou za pět praní sklenici octu do pračky, protože ocet vyčistí vodní kámen i v pračce. Zkuste to také a uvidíte, že obyčejný ocet je ekologický a funguje.

Nattty

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat