Den začíná probuzením

Znáte to, když se špatně probudíte, nestojí celý den za nic a vy jste akorát tak naštvaná nebo prostě špatně naladěná. Přitom stačí tak málo – načasovat si správnou dobu probuzení

Podle odborníků probíhá spánek v jakýchsi dvouhodinových cyklech, které by se neměly přerušovat. Jednoduše si tedy spočítejte, kolik celých cyklů do rána zvládnete sladce prospat a jděte si lehnout v té době, kdy vám toto právě vychází. Pro příklad, máte vstávat v šest ráno. Spát tedy můžete jít ve 22 hodin nebo o půlnoci. Naspíte tak celkem pět nebo šest cyklů.

Víkend je pro naše tělo takovým dospávacím obdobím, ale zase by mělo platit, že spát víc můžete, ale stále ve dvouhodinových cyklech. Když se totiž probudíte uprostřed cyklu, budete nedospalí.

Když už jste se krásně vyspali, je na místě se také pořádně protáhnout a zívnout si. Zívnutím si okysličíte mozek a tělo se připraví na denní program, který máme všichni v dnešní době dost plný.

Všichni víme, jak důležitá je snídaně, protože tělo je po noci vyhladovělé a tak všechno spaluje beze zbytku. Ani vydatná snídaně organismus nijak extra nezatíží. Tak poproste manžela nebo přítele, aby vám donesl jídlo do postele a můžete si společně užít klidnou siestu. Pokud na to nemáte po ránu čas, klidně obětujte pár minut spánku a přivstaňte si. Ale nezapomeňte na cykly :o).

Karry

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat