Adventní čas

Advent prostě miluju! My máme doma tradici, že zdobíme dům vánočními ozdobami vždy večer z posledního listopadu na prvního prosince nezávisle na tom, jestli začíná advent. To vychází totiž málokdy. Ten večer i píšeme Ježíškovi. Máme děti už velké, ale tahle tradice nás všechny baví. Společně píšeme a potom si dopisy čteme, než je dáme za okno pro Ježíška.Vzpomínám si na Vánoce, když jsem byla malá. Moje maminka uměla, a stále umí, dát domovu krásnou vánoční atmosféru. Napekla vždycky kolem 15ti druhů cukroví, nazdobila byt a všude vygruntovala. Už jako malá jsem s říkala, že to budu umět snad tak hezky jako ona. Jen jednu zásadní věc dělám jinak. Pečeme s dětmi cukroví od počátku prosince a jíme ho v průběhu adventu. Vanilkové rohlíčky totiž čerstvé chutnají ještě víc božsky, než ty uleželé. Za mého dětství jsme cukroví jedli až na Štědrý den a to je toho jídla tolik a tolik různých chutí, že jsme to už moc nechtěli.

Manželovi tahle moje „tradice“ také vyhovuje, protože už alespoň nemusí chodit potají do spíže na plněné ořechy :o). Na Štědrý den si cukroví také necháváme, ale jen trošek pro ozdobení stolu.

Tak krásnou první adventní neděli letošního roku…a tam nahoru děkuju za to, že nachumelilo zrovna 1. prosince, to je úplně pohádkové.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat