Adentní věnec za pár kaček

Advent začne už příští týden a mě letos napadlo, že bych si mohla jeden takový adventní věnec vyrobit sama. Trochu jsem se musela namáhat, než jsem vymyslela, z čeho ho vytvořit, ale pak mě to napadlo. Použila jsem slané těsto, svíčky a umělé jablíčko. S výsledkem jsem vážně spokojená a už se těšim na večery při svíčkách :o).

Slané těsto si vyrobte ze 4 šálků pol. mouky, 1 šálku soli a 1 a 3/4 šálku vody. Nejdříve si upleťte jakoby copánek ze tří dlouhých válečků. Nebo prostě jen nějak vytvarujte kolo. Na střed vyrobte kříž, který bude sloužit jako držáček na jablíčko. Zbytek těsta rozválejte a vytvořte si pomocí vykrajovátek různé tvary – hvězdičky, komety, jablíčka, atd. Dejte vše péct na pečícím papíře do trouby asi na hodinu. Lepší je péct pomalu, aby se voda vypařovala postupně.

Vychladlé výrobky si natřete vodovkami a nechte zase uschnout. Poté přilepte voskem na střed věnce umělé jablko (dá se koupit kdekoliv v dekoracích do bytu). Přivažte jako dáreček barevnou dárkovou stuhou. Přilepte nabarvené malé ozdůbky ze slaného těsta. Teď už jen usaďte svíčky a můžete se těšit na tu pohodu, až zapálíte první svíčku.

My jsme vyráběly s dcerou každá svůj adventní věnec. Každá jsme to pojala podle svého vkusu, ale líbí se mi oba.

Karry

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat